Ogłoszenia duszpasterskie

13.01.2019 – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele misyjne Kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary.
 • W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Fatimski, o godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, o godz. 16.30 Msza św. w int. Członków Róż Różańcowych, po Mszy wymiana tajemnic.
 • W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu, o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Godziny Miłosierdzia, o godz. 16.30 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci.
 • W sobotę Legion Maryi zaprasza wszystkich Auksyliatorów na spotkanie opłatkowe, o 9.30 modlitwy legionowe, o godz. 10.00 Msza święta, po Mszy spotkanie w salkach.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 • W niedzielę 20 stycznia o godz. 15.30 chcemy zorganizować parafialne kolędowanie. Zapraszamy do kolędowania dzieci śpiewające czy grające na różnych instrumentach, zapraszamy również dorosłych i całe rodziny. Kolędować mogą wszyscy, którzy zgłoszą swój udział (można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej), będzie to także czas wspólnego śpiewania kolęd.
 • Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin: dzisiaj o godz. 14.00 kolęda ul. Żółkiewskiego nr. 2 – 101. W poniedziałek od godz. 16.00 kolęda ul. Zgrzebnioka nr. 54, 56, 60, 62, następnie odwiedzamy kolejne mieszkania przy ul. Żółkiewskiego.
  Rodziny, które nie przyjęły kolędy w wyznaczonym terminie, mogą zgłosić dodatkową kolędę, która będzie w niedzielę 20 stycznia od godz. 14.00.
 • Wszystkich Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie opłatkowe 22 stycznia (wtorek) po Mszy św. wieczornej.
 • Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się 2 i 9 marca. Początek w sobotę 2 marca o godz. 15.00.
  Narzeczonych prosimy o zgłaszanie swego udziału w kancelarii lub na adres e-mail parafii Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo. W programie zwiedzanie m. in. miast: Bari, Monte San Angelo, San Mario in Lamis, Lanciano, Manoppello, Pompeje, Neapol. Termin pielgrzymki od 22 do 29 czerwca 2019 r. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotkach, jest także na stronie internetowej. Dodatkowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Misyjne Drogi, Miłujcie się!

Ponadto w Gościu Niedzielnym polecamy:

- chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem;

- wejście w nowy rok to często impuls do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Jak przygotować się do tego kroku.