Ogłoszenia duszpasterskie

14.07.2019 – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA

Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
 • Przypominamy, że w czasie wakacji w niedzielę nie ma nieszporów, godziny Mszy św. niedzielnych pozostają bez zmian.
  Natomiast w tygodniu będzie tylko jedna Msza św.: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7.30, we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18.00.
  Kancelaria parafialna przez całe wakacje czynna będzie po każdej Mszy św. w dni powszednie.
 • We wtorek, 16 lipca od godz. 9.00 chcemy zorganizować mycie okien kościoła z racji zbliżającego się odpustu ku czci św. Maksymiliana. Stąd szczególna prośba kierowana do wszystkich pań i panów dysponujących wolnym czasem o pomoc.
 • W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu, o godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Godziny Miłosierdzia.
 • Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. na parkingu przy kościele pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i udzielimy błogosławieństwa kierowcom.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont dachu domu katechetycznego.
 • Tyska piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 24 do 28 lipca. Wyruszy z kościoła św. Marii Magdaleny 24 lipca po Mszy św. o godz. 8.00.
  Zapisy w dniu wymarszu pielgrzymki od godz. 6.30 przed kościołem św. Marii Magdaleny.
 • Nauki przedślubne w naszej parafii odbędą się 14 i 21 września. Początek w sobotę 14 września o godz. 14.00.
  Narzeczonych prosimy o zgłaszanie swego udziału w kancelarii lub na adres e-mail parafii Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia. Termin pielgrzymki to 19 i 20 październik 2019 r (sobota i niedziela). Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotkach, jest także na stronie internetowej. Dodatkowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Misyjne Drogi, Miłujcie się! oraz nowy numer naszej gazetki parafialnej Co pod Lasem Piszczy.

Ponadto w Gościu Niedzielnym polecamy:

- czym jest szkaplerz i skąd pochodzi jego niezwykła moc;

- rozmowa z aktorką Ewą Błaszczyk, która założyła klinikę Budzik dla osób w śpiączce;

- reportaż z najpopularniejszego sanktuarium maryjnego w Czech w miejscowości Swaty Hostyn.