Ogłoszenia duszpasterskie

19.05.2019 – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii – na remont dachu domu katechetycznego. Bóg zapłać za składane ofiary.
 • Akacja Katolicka wraz z innymi grupami naszej parafii organizuje w dzisiejszą niedzielę kiermasz książki katolickiej. Zapraszamy parafian do zapoznania się ofertą wielu ciekawych książek.
 • Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa majowe, dzisiaj o godz. 16.00 a w tygodniu o godz. 17.30.
 • W piątek o godz. 30 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci.
 • W sobotę ks. Piotr Nowiński będzie dziękował Bogu za 25 lat posługi kapłańskiej. Zapraszamy parafian na Mszę św. w Jego intencji o godz. 12.00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na remont dachu domu katechetycznego.
 • 18 maja rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy naszych parafian do włączenia się w ten projekt.
  Szczegółowe informacje na plakacie i na stronie www.darna100.pl
 • Parafia bł. Karoliny i parafia Ducha Św. organizują wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy. Wyjazd w nocy z 31.05 – 01.06 (z piątku na sobotę) o godz. 1.00 z parkingu przy kościele bł. Karoliny. Powrót 2 czerwca w godz. porannych.
  Koszt 85 zł. Zapisy w wymienionych parafiach.
 • 15 czerwca (sobota) odbędzie się parafialna pielgrzymka do sanktuarium MB w Rychwałdzie. W programie także pobyt nad Jeziorem Żywieckim.
  Koszt 50 zł., zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.00 z Placu Zbawiciela.
 • Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo. Termin pielgrzymki od 21 do 28 czerwca 2019 r. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotkach, jest także na stronie internetowej. Dodatkowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 • Chór gospel God's Property – „Własność Boga” działający przy Miejskim Centrum Kultury i parafii św. Marii Magdaleny w Tychach, zaprasza na otwartą próbę chóru, która odbędzie się 28 maja 2019 roku o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ulicy Bohaterów Warszawy 26.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego w którym znajduje się obrazek z Matką Bożą Częstochowską do pokolorowania, Rycerza Niepokalanej, Misyjne Drogi, Miłujcie się!

Ponadto w Gościu Niedzielnym polecamy:

- zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”

- jakimi kryteriami się kierować, wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego;

- o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity.