Ogłoszenia duszpasterskie

09.12.2018 – II NIEDZIELA ADWENTU

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Zwracamy uwagę parafian, że w niedziele adwentu nie będzie nieszporów.
 • Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci na Msze św. roratnie od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00, a w piątek o godz. 16:30.
  Zachęcamy dzieci, aby przychodziły na roraty z lampionami.
 • We wtorek o godz. 10:00 w salce katechetycznej będzie można skorzystać z bezpłatnego Badania Układu Kostnego.
  Badanie wykonywane jest pod kątem mineralizacji kości, napięcia mięśniowego oraz funkcjonowania organów wewnętrznych. Więcej informacji na plakatach.
 • 12 grudnia w Parafii św. Marii Magdaleny w Tychach odbędzie się spotkanie duszpasterskie dla przedsiębiorców. Początek o godz. 18:00 w kaplicy domu parafialnego przy ul. ks. Damrota 62. Spotkanie poprowadzi sercanin ks. Grzegorz Piątek z Duszpasterstwa Przedsiębiorców TALENT. Więcej informacji na plakacie.
 • W czwartek przypada Dzień Fatimski, o godz. 18:00 Msza św. w int. Członków Róż Różańcowych, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie i wymiana tajemnic.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • Odwiedziny duszpasterskie rodzin: w niedzielę od godz. 14:00 – I kolęda przy ul. Zapolskiej nr 22, 24, 26, 28; II kolęda przy ul. Sikorskiego nr 121, 125, 127, 129.
  W tygodniu kolęda rozpoczyna się o godz. 16:00, odwiedzamy kolejne mieszkania przy ul. Sikorskiego. Plan kolędy wywieszony jest w gablotkach, na stronie internetowej i wydrukowany w naszej gazetce.
 • 3 stycznia o godz. 19.00 w Katowicach odbędzie się koncert „Betlejem w Spodku”. Bilety na ten koncert w cenie 50, 60 i 80 złotych są do nabycia w zakrystii.
 • Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do San Giovanni Rotondo. W programie zwiedzanie m. in. miast: Bari, Monte San Angelo, San Mario in Lamis, Lanciano, Manoppello, Pompeje, Neapol. Termin pielgrzymki od 22 do 29 czerwca 2019 r. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablotkach, jest także na stronie internetowej. Dodatkowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 roku. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem, wyłącznie z wagonami sypialnymi. Bliższe informacje w zakrystii lub kancelarii.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Misyjne Drogi, Co pod Lasem Piszczy. Do Małego Gościa dołączony jest lampion roratni. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, gdzie można zakupić m.in. kalendarze na nowy rok, lampiony adwentowe a także „Ewangelia 2019” – Słowo na każdy dzień z Edycji św. Pawła, natomiast przy wejściu do zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas. Za małą świecę składamy ofiarę nie mniejszą niż 5 zł a za dużą12 zł.

Ponadto w Gościu Niedzielnym polecamy:

- Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat w Kościele?

- „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii;

- o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.