Ogłoszenia duszpasterskie

22.04.2018 – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

 • W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza gościmy w naszej parafii kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego.
  Kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za składane ofiary.
 • Zapraszamy wszystkich parafian dzisiaj o godz. 16.00 na niedzielne nieszpory.
 • W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty, jest to dzień modlitw o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o urodzaje. Po Mszy św. wieczornej udamy się w procesji do Krzyża Misyjnego i będziemy modlić się w tych intencjach. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
 • W czwartek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek o godz. 16.30 Msza św. szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 • W parafii Ducha Świętego w Tychach w dniach od 26 do 28 kwietnia organizowane są bezpłatne spotkania – rekolekcje dla osób, które dostrzegają w swoim życiu problem związany używkami lub innymi uzależnieniami. Zapraszamy także osoby współuzależnione. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 • Małżonków przeżywających swoje 25, 50, 55, 60 rocznice ślubu zapraszamy do katedry na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa w niedzielę 20 maja br. o godz. 12. Podczas Mszy Świętej małżonkowie jubilaci otrzymają uroczyste błogosławieństwo, zaś po Eucharystii zapraszamy na wspólne świętowanie na placu obok katedry.
  Zgłoszenia w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin do 4 maja br. w godzinach pracy kurii (9.00–15.30) pod nr. tel. 519 546 196 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej, Misyjne Drogi, Miłujcie się!

Ponadto w Gościu Niedzielnym polecamy:

- Bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym;

- czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele?

- czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej?