oaza rodzin (Ruch Światło-Życie)

Domowy Kościół jest rodzinnym ruchem świeckich w Kościele skupiającym małżeństwa sakramentalne działającym w ramach Ruchu Światło-Życie.


"Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli na dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem.
Podstawowym elementem w strukturze organizacyjnej Domowego Kościoła jest krąg stanowiący dla rodzin środowisko formacyjne i ewangelizacyjne. Krąg tworzy 4-7 małżeństw pragnących wzajemnie wspomagać się w dążeniu do budowania w swoich rodzinach Kościoła Domowego. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego – aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy nim w swoim życiu. Dla prawidłowej pracy kręgu niezbędna jest doktrynalna i duchowa pomoc księdza pełniącego rolę opiekuna i doradcy duchowego” (Zasady Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie)


Przy parafii zawiązaliśmy jeden krąg skupiający obecnie cztery małżeństwa. Zgodnie z zasadami Domowego kościoła spotykamy się co miesiąc w naszych domach, aby wspierać się w wzrastaniu na drodze duchowości małżeńskiej.


Małżeństwa zainteresowane formacją we wspólnocie małżonków prosimy o kontakt z Proboszczem (kancelaria@mkolbe.pl).

© Copyright 2022 - Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Tychach