Szlachetna paczka

Ruszamy po raz trzeci ze Szlachetną Paczką 😍😍😍

W tym roku wesprzemy panią Agatę.


Listę potrzeb znajdziecie tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GVNrfpY2cr6GpMhYgGQvL9njfJBpo49JZkqcJasWYks/edit#gid=0 - proszę wpisywać deklaracje.

Rzeczy zbieramy w kancelarii we wtorki i czwartki 16.00-19.00 (do 8 grudnia). Pieniądze można wpłacać na konto parafii (50 1240 1330 1111 0010 8857 0034) wpisując "paczka" w tytule przelewu.


Opis sytuacji:
Codzienność pani Agaty to nieustanna walka z depresją i nerwicą lękową. Nieudane małżeństwo przyczyniło się do rozwoju choroby, zwłaszcza gdy były mąż stosował wobec niej przemoc. Jednak dla pani Agaty, w tym momencie zakończyła się jej historia z mężem, gdyż trafił za ten czyn do więzienia, a po jego opuszczeniu zmarł.
Najtrudniejsze dla pani Agaty są wszystkie obowiązki dnia codziennego. Depresja nie pozwala jej cieszyć się życiem, wszystko, co dzieje się wokół niej, maluje się w czarnych barwach. Teraz utrzymuje się z zasiłków z MOPS-u w sumie na kwotę 860 zł. Po odjęciu kosztów mieszkania oraz leczenia 530 zł, na życie pozostaje jej 330 zł miesięcznie.
Jej córka, 18-letnia młoda, zdolna i bardzo inteligentna dziewczyna rozpoczęła niedawno samodzielne życie. Sposób, w jaki radzi sobie w życiu, napawa panią Agatę niesamowitą dumą.
Aktualnie pani Agata ma nowych domowników, koty. W opiece nad nimi (karma, opieka weterynaryjna) pomaga Fundacja Animals. Ulubionym zajęciem pani Agaty jest czytanie książek kryminalistycznych. Uwielbia dzieła Stephena Kinga oraz Remigiusza Mroza. Dodatkowo czerpie dużo radości z oglądania paradokumentalnych seriali detektywistycznych.

© Copyright 2022 - Parafia św. Maksymiliana Kolbego w Tychach